SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Stop 8461323
nr 846 1323
Stop
Silver, CG Hallberg CGH, 1957, delvis förgylld och graverad, 340g ca
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.500 kr
måndag 16 september 2013
kl 19:29:45
16/9 17:10:25
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver